Αυτοψία σε οργανωμένες παραλίες της Αττικής πραγματοποίησε ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων, Άδωνις Γεωργιάδης.
Ο Άδωνις Γεωργιάδης συνοδευόμενος από τον υφυπουργό Ανάπτυξης, Νίκο Παπαθανάση, βρέθηκε λίγο μετά τη μία το μεσημέρι στην Ακτή Βουλιαγμένης, προκειμένου να διαπιστώσει αν τηρούνται τα μέτρα προστασίας.
Τόσο ο κ. Γεωργιάδης όσο και ο κ. Παπαθανάσης, αναφέρθηκαν κατά την επίσκεψή τους στην παραλία της Βουλιαγμένης και στο “πράσινο φως” που έδωσαν οι λοιμωξιολόγοι σήμερα στην πρόταση της κυβέρνησης να ανοίξει η εστίαση νωρίτερα, δηλαδή στις 25 Μαΐου, αντί για την 1η Ιουνίου που ήταν προγραμματισμένο.
![](https://i0.wp.com/www.omorfhzwh.gr/wp-content/uploads/2020/05/df221ef945214f32901f8e271e892994.jpg?resize=650%2C446&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.omorfhzwh.gr/wp-content/uploads/2020/05/2fd2277490c849829db97ccf8d7c1005.jpg?resize=650%2C446&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.omorfhzwh.gr/wp-content/uploads/2020/05/a35738393bd342129568357bf386c612.jpg?resize=650%2C446&ssl=1)